Finał IM. Ligi Juniorów w obiektywie

Bartosz Smektała triumfował w rozegranym w środę na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie finale Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów. Na drugim stopniu podium stanął Dominik Kubera.

Młode Byki po raz wtóry w tym sezonie potwierdzili wysoką formę. Zarówno Smyk, jak i Domin brylowali na własnym owalu i zgarnęli kolejno, złoto oraz srebro, do jakże bogatej już tegorocznej kolekcji. Smektała, poza jednym wyścigiem, był tego dnia nieomylny i zdobył łącznie 14 punktów. Kubera, o drugi stopień podium, musiał powalczyć w biegu dodatkowym. W nim, nasz młodzian okazał się lepszy od Kacpra Woryny z ROW Rybnik, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Do samego końca o medal bił się również Adrian Gała z Betard Sparty Wrocław, jednak 11 zgromadzonych oczek, dało mu, najgorszą dla sportowca, czwartą pozycję. Nieco słabiej od swoich klubowych kolegów spisał się Daniel Kaczmarek. Popularny Daniel’s z 8 punktami okupił ósmą lokatę. Szczegółowe wyniki prezentujemy poniżej.